Bige Güven Kızılay

Ankara’nın sokaklarında çocukların oynadığı, milli bayramların gündüz hipodromlarda, gece fener alayları ile kutlandığı, esnafın komşu sayıldığı, komşuların akraba kadar yakın olduğu, gece gezmelerinde çocukların birleştirilen sandalyelerde uyuduğu zamanlarında, akşamüstleri cır cır böceklerinin sesi eşliğinde şiir okunan bahçelerde ve kışın en ayaz soğuğunda saatlerce kartopu oynayarak büyümüştür.

Ankara’nın her yere yürüyerek ulaşıldığı, sokaklarında çocukların oynadığı, milli bayramların gündüz hipodromlarda, gece fener alayları ile kutlandığı, esnafın komşu sayıldığı, komşuların akraba kadar yakın olduğu, gece gezmelerinde çocukların birleştirilen sandalyelerde uyuduğu zamanlarında, akşamüstleri cır cır böceklerinin sesi eşliğinde şiir okunan bahçelerde ve kışın en ayaz soğuğunda saatlerce kartopu oynayarak büyümüştür.

Tek çocuk olmanın getirdiği kardeş özlemiyle TED Ankara Koleji’nde geçirdiği 11 sene içinde edindiği ömürlük dostluklar sayesinde vedalaşmış, en büyük hayali olan ODTÜ’de Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur.

Çalışma hayatına Sümerbank’ta başlamış, tekstil fabrikalarının kokusu içine işlemiş, tekstil ihracatı konusunda kariyer yapmıştır. EGS Holding yapısında Tekstil Yatırım Holding’de iken Güneydoğu Anadolu’da ilk konfeksiyon atölyelerinin kurulmasını sağlayan ekibin içinde yer almış, ve eşsiz hayat deneyimleri edinmiştir. TYH Tekstil’den Genel Müdür Yardımcılığı görevi sırasında ayrılmış ve bir diğer hayaline kavuşmuştur.
Eşi ile birlikte Türkiye’nin ilk peştemal bornozlarını üretmişler ve kurdukları kendi aile şirketlerini halen devam ettirmektedirler.

Kehribar Zamanında Aşk ve Kırk Yama isimli iki dönem romanı ve kendi blogunda paylaştığı yazılardan oluşan Hayal Ağacım kitabı yayınlanmış olup Hayal Ağacım İğde, bu serinin ikinci kitabıdır.

Hayal kurmanın önemini yaratıcı yazarlık çalışmalarıyla anlattığı “Hayal Atölyesi” çalışmaları ve seminerleri ile okurlarıyla buluşmaktadır.

Evli ve bir kız çocuk sahibidir.